• Poczet Sztandarowy w roku szkolnym 2022/2023

Anna Jędrzejowska

Opiekunem Pocztu Sztandarowego jest Pani Agnieszka Pruss

Warto przeczytać!

Ceremoniał szkolny jest bardzo ważnym elementem kształtującym w środowisku uczniowskim postawy patriotyczne oraz uczącym szacunku do tradycji narodu polskiego i symboli narodowych. Obchody uroczystości na terenie naszej szkoły z udziałem pocztu sztandarowego należą do wyjątkowych.

Skład osobowy pocztu sztandarowego tworzą:

• Chorąży (sztandarowy) – 1 uczeń
        • Asysta – dwie osoby

Kadencja pocztu sztandarowego trwa jeden rok (począwszy od przekazania w dniu uroczystego zakończenia roku szkolnego). Zadaniem nauczyciela opiekuna pocztu jest dbałość o właściwą celebrację sztandaru i zgodny z ceremoniałem przebieg uroczystości na terenie szkoły i poza nią.

Insygniami pocztu sztandarowego są:

• biało-czerwone szarfy przewieszone przez prawe ramię, zwrócone kolorem białym w stronę kołnierza, spięte na lewym biodrze,
        • białe rękawiczki.