• Słów kilka o nas

• Opiekunem SU w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ziemi Świdwińskiej w Lekowie jest pani Monika Wąsowicz - Piekarska, która czuwa nad całokształtem zadań, pośredniczy pomiędzy uczniami i nauczycielami oraz wspomaga inicjatywy uczniowskie.

Wybory do SU odbywają się we wrześniu; kandydaci biorący w nich udział przygotowują przemowę zawierającą autocharakterystykę oraz pomysły na pracę w samorządzie. Następnie poprzez głosowanie zostaje wybrany Zarząd SU .

W roku szkolnym 2022/2023 przewodniczącą SU została Milena Szczurko - ucz. kl. 7, a zastępczynią przewodniczącej  Julia Anglisz - ucz. kl. 8a. Natomiast na szefową sekcji organizacyjno - porządkowej wybrano Natalię Bogusz - ucz. kl. 8a, zaś sekcji charytatywnej Alicję Olszewską - ucz. kl. 7.

Działalność w SU wpływa na kreatywność, wzbogaca tradycje szkolne, a także uczy demokracji.