• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Dnia 4.10.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ziemi Świdwińskiej w Lekowie, odbyła się akcja edukacyjna ,,Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Uczniowie z klas IV- VIII przez cały miesiąc powtarzali tabliczkę mnożenia i przygotowywali się w ten sposób do egzaminów ze znajomości tabliczki. Dekorowali również korytarze szkoły informacjami o tym ważnym zdarzeniu. W akcji tej wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły: młodsi odpytywali starszych. A uczniowie z klas VI i VII egzaminowali pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Oprócz tego w tym dniu uczestniczyli w różnych konkursach i zabawach. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na dziesiątą edycję akcji.

opr. Dorota Piskorz

• Konkursy matematyczne

• W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach matematycznych. W październiku odbył się szkolny etap Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W styczniu uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Matematyczne Preteksty". Ośmioro uczniów zakwalifikowało się do II etapu, który odbył się w kwietniu. W lutym został zorganizowany Konkurs Walentynkowy. Uczniowie zmagali się z wyrażeniami algebraicznymi i wzorami skróconego mnożenia. W marcu uczniowie podjęli wyzwanie biorąc udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Z niecierpliwością czekamy na wyniki.