• Zabawa Karnawałowa

• Karnawał w pełni :) Nic więc dziwnego, że w Naszej Szkole w dniu dzisiejszym odbył się najprawdziwszy bal przebierańców. Już od rana wszystkie dzieci były podekscytowane – i dopytywały: „No kiedy? No kiedy wreszcie się zacznie?”. I wreszcie się zaczęło :) Po śniadanku zamiast uczniów nagle w salach pojawiło się mnóstwo księżniczek, wróżek, kotków, tygrysków i innych zwierzaków, byli też strażacy i superbohaterowie, rycerze i inne cudowne postaci. Wszyscy zacni goście pojawili się w udekorowanej sali balowej i...zaczęła się zabawa. Tańce w parach, w kółeczkach, pociągach – najnowsze przeboje, ale również stare i przez wszystkich lubiane "Kaczuszki", całe mnóstwo innych, szaleńczych tańców - połamańców... Był i pokaz mody – a jakże, przecież trzeba było pochwalić się wszystkim swoim wspaniałym przebraniem…

Opracowała: A.Ł.

Zdjęcia: A.Ł.

• Nasi najmłodsi

• Zajęcia plastyczne najmłodszych. "Minizoo" w wykonaniu Przedszkolaków.

Najmłodsi na występie Krakowskiego Teatru

Walentynki w Przedszkolu.

WALENTYNKI – ZNACZENIE PRZYJAŹNI

Walentynki już na dobre zadomowiły się w kalendarzu uroczystości obchodzonych w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Lekowie. W tym roku również odbyły się pod znakiem przyjaźni, radości i wzajemnej życzliwości. Dnia 14.02.2019r. nie zabrakło dzieci w czerwonych strojach, serc, balonów, romantycznej muzyki, walentynkowych kartek oraz „Balu Walentynkowego”. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, tańczyły w parach z serduszkami. Po wyczerpujących i skocznych zabawach oraz tańcach na dzieci czekała miła niespodzianka: malowanie twarzy, słodki lizak  oraz walentynka.

Tegoroczny Bal udał się doskonale, bo przebiegł w wyśmienitej atmosferze zabawy i radości. Dostarczył jego uczestnikom niezapomnianych wrażeń i miłych doświadczeń. Oprócz rozrywki impreza ta niosła z sobą wartości poznawcze, kształcące i wychowawcze. Przedszkolaki rozwijały swą wrażliwość uczuciową i emocjonalną, nabywały umiejętność okazywania własnych emocji i uczuć w kontaktach z kolegami oraz integrowania się w zabawie. Poznały zwyczaj obchodzenia Walentynek jako dnia niespodzianek i drobnych upominków w dowód sympatii, gdyż chętnie obdarowywały się w tym dniu własnoręcznie wykonywanymi walentynkami. Tak więc to sympatyczne walentynkowe święto jest wspaniałą okazją by uczyć dzieci, jak ważna jest przyjaźń i bycie dla innych życzliwym i miłym.

Opracowała: Anna Łaput

Zdjęcia: Anna Łaput

Tłusty Czwartek w Przedszkolu

• Samorząd uczniowski

• Niepodległa

Dnia 09.11.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ziemi Świdwińskiej rozpoczęto obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wychowawcy poszczególnych klas rozmawiali z uczniami na temat historii naszej Ojczyzny, czasów zaborów, a także przybliżyli wybitną postać Józefa Piłsudskiego. Następnie cała społeczność szkolna ,na czele z panią dyrektor Danutą Bywalec i Pocztem Sztandarowym, wyruszyła w pochodzie do pobliskiego kościoła. Ksiądz proboszcz parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Lekowie-Hubert Smołkowicz odprawił uroczystą mszę świętą, w której uczestniczył również wójt Gminy Świdwin pan Kazimierz Lechocki oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agata Gontarczuk.

Następnie wszyscy udali się do szkoły, aby o godzinie 11.11 na hali sportowej odśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Była to chwila podniosła, której nikt z obecnych nie zapomni. Po tym rozpoczął się montaż słowno-muzyczny, który został przygotowany przez panią Agatę Wiśniewską, panią Agnieszkę Prus oraz ks. Huberta Smołkowicza wraz z grupą uczniów z klasy III gimnazjum, klasy VIII i VI. Przedstawienie to przepojone było patosem, żarliwością, patriotyzmem i sprawiło, że publiczność zamarła z wrażenia, a niejedna osoba uroniła łzę. Poezja, proza, piosenki-młodzi ludzie godnie zaprezentowali się i udowodnili, że Polska to nie jest puste słowo. Owacjom nie było końca. Wśród zebranych na widowni był pan wójt Kazimierz Lechocki, pani Agata Gontarczuk, sołtys wsi Lekowo, pan Adam Górski, radni Gminy Świdwin pan Robert Rozmus oraz pan Jarosław Pisarczyk a także przedstawiciele rodziców pani Elżbieta Knap. Niespodzianką okazała się również obecność kombatanta  pana Kazimierza Kieruzela, który był niezwykle poruszony występem.

Okrągła Rocznica Stulecia odzyskania Niepodległości, w Publicznej Szkole Podstawowej im .Ziemi Świdwińskiej, została uczczona w sposób niezwykle piękny i jednocześnie przemawiający do wyobraźni.

Niepodległa, Niepokorna na zawsze……..

Monika Wąsowicz-Piekarska