• Dzień Edukacji Narodowej 2019

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej 2019.

Dnia 16.10.2019 r., w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ziemi Świdwińskiej w Lekowie, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Został przygotowany przez Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest p. Monika Wąsowicz-Piekarska. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali scenki z życia szkolnego, przepełnione dowcipem, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Nad oprawą muzyczną czuwał ks. Hubert Smołkowicz.

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie Oscarów dla nauczycieli. Kapituła Konkursu składająca się z uczniów naszej szkoły przyznała nagrody w siedmiu kategoriach. Oto one: Ciągle Robotą Zawalona- p. dyr. D. Bywalec, Sokole Oko-p. A. Pruss, Złote Serce- p. M. Kępa, Uśmiech od Ucha do Ucha-p. M. Wąsowicz-Piekarska, Donośny Głos-p. H. Piekarski, Strażnik Dyscypliny- p. P. Karmelita, The Voice of Lekowo-p. E. Połowin.

opr. M. Wąsowicz-Piekarska

• Adaptacja w przedszkolu

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Adaptacja w przedszkolu.

Gdy maluch idzie do przedszkola jego świat bardzo się zmienia. Dziecko potrzebuje czasu na zaakceptowanie tych zmian. Tego czasu potrzebują również rodzice dziecka. Wrześniowe zajęcia adaptacyjne pozwalają przygotować się do nowej sytuacji życiowej zarówno dziecku, jak i rodzicom.