• ANDRZEJKI

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ANDRZEJKI .

Dyskoteka andrzejkowa

Dnia 25.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas IV- VIII. Organizatorem był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. M. Wąsowicz-Piekarską.

Uczniowie pięknie udekorowali salę ,zadbali o bufet, a co najważniejsze przygotowali różnorodne piosenki.  Tancerze mali i duzi dali się porwać muzyce, którą puszczali szkolni dj-e.

Po zakończonej dyskotece uczestnicy szczęśliwi i zmęczeni powrócili do domów.

oprac. M. Wąsowicz-Piekarska

• I Ty możesz zostać programistą...

•             W dniu 25 października w Publicznej Szkole Podstawowej im Ziemi Świdwińskiej w Lekowie na Zajęciach Koła Informatycznego odbyła sie lekcja otwarta (telekonferencja) prowadzona przez Pana Mateusza Górkę trenera programowania Pix Programming Challenge PL.

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs w 2019 roku jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Dzięki współpracy nauczyciela informatyki Pana Huberta Piekarskiego z zespołem PixBlocksa zajęcia z programowania w języku Python stały się bardziej ciekawe i atrakcyjnniejsze.