• Mikołajki :)

• To jeden z tych dni, które uwielbiamy. Dziś było czerwono, zielono, po prostu Mikołajkowo. Uczniowie obdarowali się prezentami. To właśnie dziś zaczynamy odczuwać zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

• Bieg Niepodległości.

• 16 listopada zakończyliśmy obchody Dnia Niepodleglości biegiem, który już na stałe wpisał się Kalendarz Imprez Szkolnych.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele klas V, VI, VII ,VIII a oraz klasy VIII b.

Warunkiem uczestnictwa w biegu było posiadanie barw narodowych. Wybrani uczniowie cieszący się nienaganną postawą uczniowską mieli zaszczyt prowadzić bieg na czele z flagą.

Atmosferę biegu podkreślały pieśni patriotyczne a na zakończenie uczniowie wspólnie zaśpiewali pieśń "Legiony".

Dziękujemy za udział w wydarzeniu oraz oraz godną postawę.

A już niebawem odbędzie się kolejny bieg - Bieg Świętych Mikołajów.

A tutaj relacja https://www.youtube.com/watch?v=CZ-7_nPHkbQ

• Konkurs Piosenki Patriotycznej.

• 10 listopada br. uczniowie PSP Lekowo im. Ziemi Świdwińskiej wzięli udział w Gminnym Konkursie Piosenki Polskiej pt. „Piosenka Patriotyczna”. Z radością i dumą pragniemy ogłosić wyniki jury: I miejsce w kategorii soliści klasy I-III zdobyła Hanna Wypych (2 kl), II miejsce przyznano Hani Ożarek (2kl.). W kategorii IV- VIII soliści I miejsce zajęła Zofia Bożek (8A), miejsce III zajęły uczennice Eliza Kaszuba (8A) i Milena Szczurko (7kl.).

Zespół z klasy 3 zajął w swojej katrgorii miejsce III.

Bardzo się cieszymy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie dzieci do konkursu i Gminie za organizację.

• Kocham Cię Polsko!

• W tym roku upamiętniliśmy Święto Niepodległości w nieco inny sposób. Był turniej wiedzy o naszym kraju i mnóstwo patriotycznych piosenek. Bawiliśmy się cudownie!

Oczywiście dzień rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu Państwowego o godz. 11.11. Tym samym wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji #szkoładohymnu.